Kişisel koçluk deyince akla genellikle iş adamlarının aldığı koçluk hizmeti geliyor. Ama gerçekte kişisel koçluk tamamen iş hayatı için olduğu kadar öğrencilik ve eğitim içinde önemlidir. Kişisel koçluk öğrencilerin kendini geliştirmesi ve eksik yönlerini gidermesi için harika bir yöntemdir. Bireysel koçluk hizmeti veren Odtünet dershanesi öğrencilerle birebir ilgilenmektedir. Butik dershane sistemi ile hizmet vermekte ve en iyi şekilde eğitim sağlamaktadır.

Öğrenciler genellikle velileri ile tam olarak iletişim kuramayabilir. Eksiklerini ifade edemeyebilir. Burada hem veli hem de öğrencide hata aramamak lazım. Biz Odtünet olarak öğrenci ile gerekli iletişimi kurarız. Bu sayede öğrencinin temel eksiklerini çıkarabiliriz. Ayrıca öğrenciyi psikolojik olarak önündeki sınavlara hazırlayacak motivasyonu sağlarız. Öğrenci her zaman iç dünyasında kendine ait bazı ayrıntıları tutar. İşte bu ayrıntılar bazen sınava hazırlanmak için ve daha fazla başarılı olmak için önemlidir.

Doğru iletişim her zaman kazandırır. Doğru iletişim sağlayan öğrenci problemlere motive olmuş şekilde yaklaşır. Yalnız olmadığını hisseder. Bu ona güç ve enerji verir. Öğrencinin psikolojik olarak hazır olması çok önemlidir.

Bu öğrenciyi sınavlara mental olarak hazırlar. Bilinci güçlü bir şekilde hazır olan öğrenci engelleri kolaylıkla geçer. İşte burada bir sporcu gibi antrenmanın önemi ortaya çıkar. Öğrenciye doğru ders programları ve çalışma sunarız.

Öğrenci her zaman ilgiye ihtiyaç duyar. O bir bireydir. Kendine ait fikirleri ve düşünceleri vardır. Onu sadece sınava hazırlamak değil hayata hazırlamak gerekmektedir. Öğrenciler ile birebir ilgilenen eğitimcilerimiz ile bir adım önde olacaksınız.

Kişisel Koçluk Hizmeti Nedir?

Hayatta hepimizin motivasyonun düştüğü noktalar olabilmektedir. Bu durum hem iş hem de okul yaşantısını olumsuz derece de etkileyebilmektedir. Özellikle sınav döneminde olan öğrenciler için bu durum kaçınılmazdır. Sınav kaygısı, gelecek kaygısı olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra nasıl çalışılması gerektiğini bilmeyen öğrencilerde bulunur. Bu süreç içerisinde öğrencilerin kafasında bir çok soru bulunur.

Ezber mi yapmalıyım yoksa dersin mantığını mı anlamalıyım?

Özel ders ile sınava hazırlanmam yeterli olur mu?

Çalışmaya nereden başlamalıyım?

Derse zaman ayırma sürem ne kadar olmalıdır?

Bu soruların yanıtlarını gidermesine yardımcı oluyoruz.

Son dönemlerde eğitim sisteminin değişmesiyle öğrencilere kişisel koçluk verilmektedir. Bu sayede öğrencilerin motivasyonlarının artmasına olanak sağlar.

Odtü.net uzman eğitmen kadrosuyla “kişisel koçluk” vermektedir. Öğrencilerimizi adım adım takip edip hangi alanda daha başarılı olduklarını gözlemliyoruz.

Çalışma sistemimiz ezbere dayalı değil, öğrenmeye dayalı yapıyoruz. Böylelikle daha kalıcı bilgiler olmasını sağlıyoruz.

Ayrıca kişisel koçluk sistemi uzaktan yönlendirmeyle de hizmet vermektedir. Böylelikle öğrencilerimiz evdeyken de onlara kişisel koçluk verebiliyoruz.

 

Alanında uzman eğitmen kadromuz ile disiplin ve başarı odaklı kişisel koçluk ile veli ve öğrencilerimizin destekçisiyiz.